Mihály Simon
AUTHENTIC MEMORIAL PAGE
AUTHENTIC
MEMORIAL PAGE
(4)
1920 
1992 
Mihály Simon
1920-1992 
Name:
Mihály Simon
Nickname:
Birth name:
Simon Mihály
Date of birth:
1920. September 29.
Town of birth:
Tarpa
Deceased:
1992

"Nem múlnak ők el, kik szívünkben élnek, Hiába szállnak árnyak, álmok, évek."

Mihály Simon [XY]’s life story
Középparaszt családba született Tarpán. Mindig mezőgazdasággal foglalkozott, ezüstkalászos gazdasági iskolát végzett.
Egy huga volt, Simon Gizella, aki Beregszászban járt középiskolába.

Katonai szolgálati idejéig folyamatosan gazdálkodott, mivel édesanyja elég korán beteg lett, de ő is 72 évet élt.
1944. május 20-án megnősült, feleségül vette Esze Flórát, majd ugyanez év őszén fiatalemberként elhurcolták Málenkij robotra. Felesége egyedül maradt áldott állapotban. 1947 nyarán tért haza, addigra megszületett kislányuk Margit.
Mindent elölről kellett kezdeni. 1948. áprilisában született újabb gyermekük Klári, 1949. novemberében pedig András nevű fiuk.

Nagy szeretetben, békességben nevelték gyermekeiket. Nagyon sokat dolgozott, a gazdaságot újjászervezte, állatokat tartottak, de sajnos 1960-ban be kellett lépni a Tsz-be. Nyugdíjazásáig ott dolgozott, hol állattenyésztési brigádvezetőként, hol gyümölcstermesztési brigádvezetőként.

A fogságban töltött idő nem tűnt el nyomtalanul, hisz elég sok betegséggel küzdött életében.
72 évig élt Isten kegyelméből és családja örömére. Mind a hat unokáját láthatta, de sajnos dédunokáit már nem érte meg, 1992-ben elhunyt.