„historia wyryta w kamieniu”

Leopold Šrom

1946-2003
Imię Leopold Šrom
Imię rodowe Leopold Šrom
Data urodzenia 12 marca 1946
Miejsce urodzenia Brno, Republika Czeska
Zmarły 5 listopada 2003
Grób zmarłego
Kraj Republika Czeska
Województwo Jihomoravský kraj
Miejscowość Brno
Cmentarz Brno
Życiorys zmarłego.
Narodil se v Chrlicích u Brna v rodině drobného rolníka. Vyučený zemědělským mechanikem pracoval celý život v JZD Brno-Tuřany, posléze Agro Tuřany a.s. zprvu jako traktorista, později řidič a strojník. V roce 1967 vstoupil do manželství s Annou Dvořákovou ze Dvorsk. Z manželství vzešly tři děti: Hana *1968, Leopold *1972 a Libuše *1980. Celoživotní náplní Leopolda Šroma byla práce ve Sboru dobrovolných hasičů Chrlice, kde se stal velitelem a později starostou sboru. Věnoval se hlavně technice a také mladým hasičům. Několik let se pod...
Pokaż całą historię
Narodil se v Chrlicích u Brna v rodině drobného rolníka. Vyučený zemědělským mechanikem pracoval celý život v JZD Brno-Tuřany, posléze Agro Tuřany a.s. zprvu jako traktorista, později řidič a strojník. V roce 1967 vstoupil do manželství s Annou Dvořákovou ze Dvorsk. Z manželství vzešly tři děti: Hana *1968, Leopold *1972 a Libuše *1980. Celoživotní náplní Leopolda Šroma byla práce ve Sboru dobrovolných hasičů Chrlice, kde se stal velitelem a později starostou sboru. Věnoval se hlavně technice a také mladým hasičům. Několik let se podílel na stavění a bourání letního dětského tábora. Ve svém volnu rád pracoval jako řezník při vesnických zabíjačkách. Několik volebních období pracoval jako zastupitel městské části Brno-Chrlice. Pro svoji veselou povahu byl oblíbeným ve společnosti. Zemřel na rakovinu plic 5.listpadu 2003. Pohřeb se konal 10. listopadu v kostele Nanebevzetí panny Marie v Brně Tuřanech, kde byl také uložen do rodinného hrobu.
Znicze
Lapidaris
W tej chwili nie został zapalony ani jeden znicz w intencji.
Zapal świeczkę za zmarłego, klikając przycisk poniżej!
Zapalanie znicza
Ciche słowa
Lapidaris
Nikt jeszcze nie napisał upamiętnienia
Napisz upamiętnienie zmarłego, klikając przycisk poniżej!
Zamieszczenie upamiętnienia
Zapalanie znicza
Zapal znicz ku pamięci zmarłego! Proszę podać swoje imię, wiadomość nie jest wymagana. Zapalone znicze palą się przez 7 dni na profilu zmarłego.
Możesz napisać wiadomość skierowaną do zmarłego, podzielić się piękym wspomnieniem lub podzielić się wspólnym doświadczeniem z innymi krewnymi, przyjaciółmi i przyjaciółmi.

Nazwanie upamiętniającego lub upamiętniających. Na przykład "Béla" lub "Béla z rodzina", możliwe jest także podanie całego imienia i nazwiska - to już zależy od upodobania.

Edycja
Nazwanie upamiętniającego lub upamiętniających. Na przykład "Béla" lub "Béla z rodzina", możliwe jest także podanie całego imienia i nazwiska - to już zależy od upodobania.
Nie może pozostać puste!
Nie może pozostać puste!
Podanie adresu e-mail
Wpisz swój adres e-mail, aby otrzymywać informację o wprowadzanych zmianach na stronie!
Twój adres e-mail, którym wcześniej został użyty podczas rejestracji.
 
Lapidaris