„historia wyryta w kamieniu”

Często powtarzające się pytania

AKTYWOWANIE
Co zawiera pudełko ozdobne Lapidaris?
Kamień Lapidaris, prezentację opis Aktywacji.
Co mam zrobić, jak otrzymam przesyłkę?
Pierwszym krokiem jest aktywacja kamienia Lapidaris zgodnie z opisem w opakowaniu. Po aktywacji możesz edytować stronę pamięci zmarłego.
Co się stanie, jeżeli nie aktywuję Kamienia Lapidaris?
W takim przypadku profil zmarłego nie będzie dostępny w Lapidaris.
Czy mogę zamknąć stronę, jeśli nie będzie używana?

Tak. Skontaktuj się z naszym zespołem pomocy technicznej na poniższy adres e-mail! info@lapidaris.com

UMIESZCZENIE KAMIENIA LAPIDARIS
W jaki sposób umieścić Kamień na nagrobku?
Kamień można umieścić na nagrobkach z granitu, sztucznego kamienia, drewna i dowolnego innego materiału. Do wykonania montażu zalecamy zastosowanie dwuskładnikowego kleju lub pomocy specjalisty.
Gdzie mam umieścić kamień Lapidaris na nagrobku?
Zalecane jest umieszczenia kamienia w łatwo dostępnym miejscu, tak aby uzyskać łatwy dostęp za pomocą telefonu komórkowego.
Co to jest NFC i jak działa?
NFC to technologia umożliwiająca szybką i bezpieczną wymianę danych. Większość telefonów komórkowych i tabletów obsługuje ten rodzaj komunikacji. Po dotknięciu lub powiększeniu dwóch urządzeń z obsługą NFC komunikacja między nimi rozpoczyna się automatycznie. W przypadku Lapidaris, jednym źródłem jest chip znajdujący się w kamieniu, a drugim jest twoje urządzenie. Połączenie między nimi umożliwia bezpośredni dostęp do profilu zmarłego.
Co się dzieje, jeżeli ukradną lub zniszczą Kamień Lapidaris?

Niestety nie możemy zabezpieczyć kamienia przed wandalizmem lub kradzieżą. Kamień Lapidaris nie może być wykorzystywany w żadnym innym celu, dlatego nie ma żadnej wartości dla potencjalnego złodzieja. Jednak, jeżeli pomimo tego, kradzież miałaby miejsce, to należy powiadomić właściwy organ państwowy. Jeżeli Kamień się nie odnajdzie, to niestety nowy Kamień będziemy mogli wysłać dopiero po złożeniu nowego zamówienia. Zdjęcia, opisy, wpisy i inne szczegóły nie zostaną utracone. Jeśli masz dalsze pytania, skontaktuj się z nami na info@lapidaris.com.

SZCZEGÓŁY GROBU
W jaki sposób przebiega określenie lokalizacji grobu?
Na podstawie zdjęć grobu wykonanych telefonem komórkowym. Aby to zrobić, włącz Lokalizacja w „Ustawieniach” na urządzeniach z iOS lub „Lokalizacja” w aparacie na Androidzie. Funkcja ta umożliwia aplikacji aparatu, do używania i zapisywania dokładnych danych GPS podczas wykonywania zdjęcia.
EDYCJA ARKUSZA DANYCH
Jak zaprosić innych do edycji wpisu?
Kliknij przycisk „Zarządzaj administratorami” w profilu zmarłego i postępuj zgodnie z instrukcjami.
Nie mam urządzenia obsługującego NFC. Jak mogę otworzyć profil?

Link znajdujący się na Kamieniu wpisz w pasku adresu przeglądarki internetowej. Przykład: http://lapidaris.com/HU00000000

Ile miejsca pamięci posiada wpis?
Możesz przesłać obrazy o wielkości do 5 MB w formatach JPEG lub PNG.
Zdjęcie o jakim rozmiarze mogę przesłać do wpisu?

Arkusz danych Lapidaris ma 1 GB przestrzeni dyskowej.

DZIAŁANIE LAPIDARIS
Jeśli masz więcej niż jednego zmarłego w tym samym grobie, to czy musisz kupić więcej kamieni Lapidaris?
Pojedynczy kamień Lapidaris wystarcza na nagrobek, ponieważ do jednego kamienia można przyporządkować kilka osób zmarłych pochowanych w grobie.
Tylko osoba, która zamówiła Kamień Lapidaris, ma możliwoś& edytowania profilu zmarłego?
Nie, strona pamięci może być edytowana przez każdego, któremu udzieli dostępu kupujący. Opcje w arkuszu danych: edycja arkusza danych, przesyłanie zdjęć i filmów, bezpłatne zapalenie znicza dla zmarłego.
Lapidaris